Fisher F75 vs. Teknetics T2

Jelikož opakovaně slyším a čtu na různých diskusních fórech, že detektor kovu Teknetics T2 je úplně to samé co Fisher F75 a rozdíl je pouze v logu, jménu a ceně, rád bych vše uvedl na pravou míru.

Ačkoli oba detektory opravdu vypadají podobně - tvar tyče, ovládací jednotky a sondy, je to jediné v čem jsou opravdu stejné. Fisher i Teknetics jsou 2 různé značky firmy First Texas. Ano je pravda, že Fisher Research Lab byl před několika lety koupen velkou korporací First Texas (tou samou, která už předtím koupila i firmy Bounty Hunter a Teknetics), která se mimochodem nezabývá jen detektory kovů, ale funguje především jako investiční společnost. Je to v podstatě podobné jako když firmu Škoda koupil Volkswagen Group, který kromě ní ale vyrábí i další značky jako Audi, Seat, Porsche, Bugatti, Bentley a Lamborghini . Firma VW dál prodává auta značky Škoda, podílí se na nich i bývalí vývojáři a technici původní fabriky. Stejné je to u Fishera kde pracovníci, kteří měli zájem a chuť se přestěhovat z Californie do Texasu, dále pokračují společně s inženýry First Texas na vývoji a výrobě nových Fisherů.

Nebudu zde dost prostoru všechny rozdíly vyjmenovávat; každý si je konec konců může dohledat a i si prohlédnout ovládací panely obou detektorů, které jsou opravdu jiné a s jinými údaji. Zmíním tak pouze jediný a nejdůležitější rozdíl a tím jsou hledací programy. T2 má 1 jediný default program dE, Fisher F75 má programy 4, k tomu základnímu dE zde je ještě JE (extra citlivý na zlomky šperků a drobné tenké věci), BC (zátky) a PF (orané pole, kdy si dolaďuje nerovnosti terénu).

Vložte svůj text...