Fisher F75 - HODNOCENÍ

Na svých webových stránkách si testuji detektory různých modelů a značek podle vlastního bodovacího systému.

Zdá se mi, že lidé neustále hodnotí a porovnávají detektory kovu pouze podle jediného aspektu který je zajímá a tím je hloubkový dosah. Každý kdo se ale v hledání jen trochu vyzná a pochopil jeho principy ví, že detektory kovů aby byly dobré musí splňovat i jiné věci než jenom pouhý výkon.

Můj 100 bodový systém hodnotí detektory v 10 kategoriích (maximum je 10 bodů pro každou kategorii).

Vybavení

Hloubkový dosah a stabilita

Diskriminace a NOTCH systém

Jednoduchost ovládání

Typy hledání, na které je detektor kovu možné prakticky používat

Hmotnost a vyvážení / balanc

Spotřeba baterií a ekonomičnost provozu

Kvalita výrobku - použité materiály, zpracování a design

Záruční podmínky

Cena a užitná hodnota

1. VYBAVENÍ:

Notch systém, osvětlená LCD, VDI číselný displej, Fastgrab GB ladění země, graf minerálního složení půdy, kontrola stavu baterií, měření hloubky - pohybový odhad grafem, přesné při pinpointu, 8 možností tónové identifikace, pravý all metal režim, 4 procesové hledací programy, graf důvěryhodnosti signálu, bezpohybový režim Pinpoint, 11" (28cm) DD sonda. Možnosti nastavení nemá detektor Fisher F 75 tak široké jako např. DFX nebo Explorer, nabídka je ovšem z praktického hlediska plně dostačující.

Hodnocení = 8.

2. HLOUBKOVÝ DOSAH A STABILITA

Na základě dosahových testů na mince (standartní test na US minci nickel 5c), které jsem dříve publikoval a které někteří budete znát, jsem ohodnotil tento 1- frekvenční detektor kovu "10" na hloubku a na stabilitu rovněž "10". Někdo může namítnout jak to "10" ze stability když přitom tento detektor se někdy chová nestabilně. Mám na to jednoduchou a logickou odpověď. Kdybyste detektor kovů Fisher F 75 nastavili tak, aby šel stejně jako ostatní 1- frekvenční detektory, byl by přinejmenším stejně stabilní jako všechny ostatní testované detektory. Když ale pak F 75 "vyšťavíte" na výkon, kterého ostatní detektory dosáhnout schopni již nejsou, může dojít k tomu, že detektor se stane méně stabilním. Volba nastavení je pak pouze ve vašich rukou.

Hodnocení = 10.

3. DISKRIMINACE A NOTCH-SYSTÉM

Disc a notch rovněž hodnotím 10 body. Jakmile jednou funkci notch pochopíte, bude velice snadné s ním pracovat a to oběma směry - přijímat nebo odmítat. Diskriminátor funguje velmi dobře také a dokonce ani větší železa u nedělají problém.

Hodnocení = 10.

4. JEDNODUCHOST OVLÁDÁNÍ

Detektor kovu Fisher F 75 má jednoduchý logický systém Menu. Všechny jeho funkce a režimy jsou snadno nastavitelné, navíc vše máte neustále pod kontrolou na přehledném LCD displeji. Jestli jste někdy vlastnili nebo používáte White's DFX či Minelab Explorer víte co to znamená vyznat se a ovládat "5 bodový" detektor. Srovnáte-li je v tomto aspektu právě třeba s Fisherem F 75 pochopíte proč tyto 2 jinak výtečné přístroje obdrželi v kategorii jednoduchosti ovládání pouhých 5 bodů z 10.

Hodnocení = 10.

5. TYPA HLEDÁNÍ / UNIVERZÁLNOST

Detektor kovů Fisher F 75 je vhodný na hledání starých artefaktů, militarií, mincí, prospekting na zlaté nugety a fregmenty šperků a díky DD sondě ije vhodný i na slané mořské pláže. Detektor jsem neohodnotil plným skórem 10 a to z toho důvodu, že žádný metal detektor není 100% perfektní na všechny typy hledání. F 75 obdržel 9 bodů, protože zvládá většinu typů hledání na výbornou (mince, artefakty, militarie) a dobrých výsledků se s ním dá dosáhnout i jinde (prospekting, mořské pláže).

Hodnocení = 9.

6. HMONOST A VYVÁŽENÍ

Z vlastní praxe a zkušeností neznám jiný digitální detektor s displejem, který by byl tak lehký a dobře vybalancovaný jako je detektor kovu F 75.

Hodnocení = 10.

7. SPOTŘEBA BATERIÍ, EKONOMIČNOST PROVOZU

Myslím si, že použití 4 -AA tužkových baterií je trend, kterým se v budoucnu bude ubírat většina výrobců detektorů kovu. Každý si totiž zakoupením dobíječky sníží provozní náklady na minimum. Nalezené mince vám takto zůstanou a nemusíte je zpětně vydávat na nákup nových monočlánků a to vůbec není špatné. Provozní doba 4-AA baterií nad 30 hodin patří v oboru k těm nejlepším.

Hodnocení = 10.

8. KVALITA PROVEDENÍ

Kontrolní panel provedený z alu materiálu by tento detektor kovů posunul na maximální skóre 10 bodů. Tak jak je proveden nyní ode mě dostává bodů 9.

Hodnocení = 9.

9. ZÁRUKA

Detektor nemá celoživotní záruku. 5 -letá záruka je ale určitě velice solidní a nadprůměrná, protože na většinu výrobků obecně platí 2 roční záruka.

Hodnocení = 8.

10. CENA A UŽITNÁ HODNOTA

Detektor kovů Fisher F 75 má doporučenou cenu USD 1.199,- a internetová cena je $ 999,-. Po zkušenostech se všemi detektory které jsem si kdy pořídil a co za vynaložené peníze dokázaly bych tento viděl na cenu nějakých 750,- dolarů. Při takovéto prodejní ceně by se musel skvěle prodávat, protože v této cenové relaci by lehce porazil všechny konkurenční detektory na trhu. Na druhé straně jsem ale dal za Explorer i DFX znatelně přes 1.000,- dolarů a nehledě na tento fakt je detektor kovů Fisher F 75 v současné době mým detektorem č. 1. Nejvíce na něm oceňuji výkon / dosah na předměty s nízkou elektromagnetickou vodivostí, reakční rychlost, nízkou váhu a s ní související pohodlné hledání.

Hodnocení = 8.

CELKOVÉ SKÓRE : 92 BODŮ

ZÁVĚR:

Detektor kovu Fisher F 75 obdržel celkové skóre 92 bodů (ze 100 možných). Je to dosud nejlepší výsledek, jakého kdy mnou testovaný detektor kovů dosáhl.

Poznámka: Vlastnil jsem všechny modely detektorů všech značek které byly vyrobeny od roku 1995 do současnosti a to proto, abych našel mně nejlépe vyhovující detektor kovu. F 75 se stal po krátké době zkoušení mým přístrojem číslo 1 a to proto, že kombinuje funkce a výkon, které jsem vždy vyžadoval a chtěl. K úspěšnému zvládnutí detektoru a plnému využití jeho potenciálu je potřeba znát některé tipy a triky, které nenalezneme v žádném uživatelském manuálu. To je i důvod proč jsem udělal svoje webové stránky.

Andy, NM

Originální text: www.fisherf75.com Překlad: P. Divis - DETEKTOR CENTRUM Praha

Vložte svůj text...