Hledání pokladu - adrenalinový koníček s detektory kovů

Co byste řekli na to, kdybyste se dozvěděli, že váš známý nebo kamarád našel nějaký ukrytý poklad? Chtěli byste také doslova vykopat si poklad ze země, láká vás dobrodružství, napětí, a zároveň máte rádi přírodu, cestování, poznávání nových míst apod.? Hledání různých pokladů zaměstnává mysl člověka odnepaměti. Lidi odjakživa přitahovalo dobrodružství, adrenalin, napětí a zejména touha po nalezení nějakého pokladu.

Dnes se "poklad" hledá o něco jednodušeji, než tomu bylo kdysi. Na trhu je totiž množství různých typů detektorů kovů, které vám při lovení pokladu výrazně pomohou. Stačí si jen vybrat a může se jít na věc. Tento druh hobby je rozšířený zejména ve Velké Británii. Počet hledačů se zde odhaduje až na padesát tisíc. Jen upozorňujeme, nepředstavujte si, že najdete truhlu plnou zlata a drahých kamenů - to se s největší pravděpodobností nestane. Jako poklad ale mohou sloužit různé pozůstatky z válek a bitev (helmy, zbraně, munice, vyznamenání, knoflíky atd.), dále všemožné mince, drobné ztracené šperky či jiné kovové drobnosti.

Lovec pokladu potřebuje jako základní výbavu jedinou věc, a tou je detektor kovu. Zjednodušeně se jedná o zařízení, které reaguje na kov. Zcela "obyčejný" detektor je poskládán z oscilátoru a cívky. Pokud se v blízkosti cívky mihne kousíček elektricky vodivého kovu, tak se do něj indukují vířivé proudy. Toto pak vytvoří střídavé magnetické pole. Už při zaznamenání malých změn v magnetickém poli může být detekován předmět z kovu. Pokud si myslíte, že tento dobrodružný a zároveň i romantický koníček by mohl být pro vás tím pravým, přijďte do naší prodejny nebo navštivte náš e-shop. Najdete zde velké množství detektorů od základních typů až po profi přístroje. V nabídce máme především zavedené značky světových výrobců jako je FISHER, TESORO, C.SCOPE či MINELAB.