Detektory a hledání v USA

Detektory kovů jsou v Americe velice oblíbené a lidé s nimi nejčastěji hledají ztracené mince a šperky na plážích. Rovněž tak ale nejeden lovec pokladů hledá staré militarie. Nejoblíbenější jsou artefakty z války o nezávislost USA a z války občanské, kdy proti sobě bojovaly 2 velké armády - Konfederace ze severu proti jižanské Unii vedené slavným generálem Lee. V Americe existuje na militarie velký trh a některé věci nalezené s detektory kovu se mezi sběrateli prodávají na neskutečné sumy.

Kavalerie

Nejoblíbenějším je ale přesto hledání na mořských plážích. Když se pak někomu zadaří a na pláži v okolí velikých měst na východě jako je New York, Boston, Philadelphia nebo nejstarších amerických měst na jihu jako Georgetown, Charleston, Savannah a Jacksonville najde nějaký starý prsten osázený např. brilianty, je hned o několik tisícovek dolarů bohatší.

prsten-briliant

A co třeba tento? Ohodnocen byl na 6.500 dolarů

prsten 2

A tenhle má cenu pouze 4.900,- USD. Akorát jsem se nikde nedočetl zda musejí soudruzi v USA odevzdávat stejně jako lidé zde v Českomoravskoslezké Kotlině.

Vložte svůj text...