DETEKTOR CENTRUM Praha 

Jsme 1. detektor web a prodejna-půjčovna s detektory kovů v ČR. Od roku 1993 nabízíme detektory, příslušenství a doplňky těch nejlepších světových značek a výrobců. Výhradní dovozce a distributor firmy FISHER (USA) - Metal Detectors No. 1 Since 1931.

Rovněž tak nabízíme i detektory MINELABC.SCOPE, GOLDEN MASK, Nokta-Makro, DETECH, ad., tedy to nejlepší z Evropy, USA a Austrálie.

Každý zkušený hledač kovů či lovec pokladů ví, že právě detektory těchto značek patří v oboru mezi absolutní světovou špičku.

FISHER je vůbec nejstarším jménem v oboru detektory kovů. Německý fyzik Dr. Gerhard Fisher znovuobjevuje princip detekce kovů a v roce 1931 zakládá na předměstí San Francisca firmu Fisher Research Labs. Pro svůj první detektor kovů s označením Metaloscope v roce 1937 jako 1. na světě průmyslový patent. Tento detektor kovu dostává jméno M-Scope a jako takový se brzy stává všeobecně akceptovaným standardem pro detektoring a všechny typy elektronické detekce kovu. Detektory kovů značky FISHER mají v oboru ten nejlepší zvuk a jeho přístroje patří od té doby neustále mezi absolutní světovou špičku. Při porovnání s jinými detektory kovů vynikají jednoduchostí ovládáním, hloubkovým dosahem (modely F75+ / LTD, F75 a CZ-3D jsou pokládány za jedny z nejvýkonnějších a nejhlubších sondových detektorů kovu v ceně do 1.500,- USD). Fisher si je natolik jistý kvalitou svých výrobků, že si jako jediný z výrobců dovoluje nabízet 5 letou záruku.

Australská firma MINELAB produkuje opravdu sofistikované detektory kovů. Prodej většiny modelů je podpořen úspěšně využítou multifrekvenční technologií a to s výbornými výsledky v terénu. Nové dtektory modelové řady Equinox (900, 800, 700 a 600) jakož i MANTICORECTX 3030 jsou navíc plně voděodolné a díky tomu jsou nejuniverzálnějšími detektory na současném trhu. Tyto přístroje  spolu s novými modely řady Vanquish  340, 440 a 540 a hloubkovými speciály na detekci zlata a zlatých nugetů GPX nabízejí některé funkce pro detektory kovů dosud nevídané.

Anglické detektory značky C.SCOPE patří mezi vůbec nejstarší a nejrespektovanějším výrobce v Evropě. Detektory jsou technologicky dobře přizpůsobené pro zdejší půdní podmínky a prodávají se za příznivé ceny. Mezi největší přednosti C.SCOPE patří jejich jednoduché a logické ovládání, spolehlivost a bytelnost. A ještě drobná poznámka na konec - tyto detektory kovu včetně všech komponentů jsou opravdu "Made in UK" a nikoli China.
Pod značkou C.SCOPE lze najít i řadu industriálních detektorů na vyhledávání kabelů, trubek, inženýrských sítí jako elektrického vedení, atd. Tyto detektory jsou nejen spolehlivé a jednoduché na obsluhu, ale jsou především i velmi zajímavé i cenově.

Značky Nokta-Makro jsou v oboru poměrně nové, a jsou známé především tím, že rychle dokáží zavádět nejnovější technologie do výroky. Díky tomu tak můžeme každoročně najít několik zcela nových modelů, které jsou navíc zajímavé příznivou cenou.

GOLDEN MASK je bulharská značka, která je známá především výrobou solidních detektorů za slušné peníze. Stále produkuje několik modelů bez displeje, kdy ovládání zajišťují klasické spínače a otočné kontroly. A právě takovýmto jednodušším přístrojům dávají někteří hledači stále přednost. Modely LP Zero 23 a 30 si po dlouholeté spolupráci s firmou Golden Mask nechal dle vlastního návrhu speciálně vyrobit Marek Mlejnský z Lovce Pokladů. Zvláště po tom co skončila firma Tesoro jsem přesvědčen o tom, že se tohle je nejlepší analogový detektor kovů na současném trhu.

         DETEKTORY KOVŮ - CENA

Cena bude samozřejmě pro mnoho z nás při nákupu detektoru jedním z nejpodstatnějších faktorů. Tak jako u jiných technických produktů (aut, zbraní, televizorů, atd.) i zde platí obecné pravidlo, že čím respektovanější a kvalitnější přístroj - detektor kovu, tím vyšší pořizovací cena. Vždy je proto zajímavé porovnání cen pro jednotlivé detektory kovů.

         DETEKTORY KOVŮ A TESTY

Možná jste si také všimli toho, že žádný výrobce renomovaných značek detektorů neuvádí hloubkové dosahy svých modelů, natož srovnávací testy s konkurencí. Totéž nenajdete ani na internetových stránkách a propagačních materiálech seriózních zahraničních dealerů. Jakékoli testy pro detektory kovu jsou totiž velice subjektivní záležitostí, protože při jejich provádění je konečný výsledek závislý na mnoha vnějších okolnostech. 

Pomineme-li důležité faktory jako jsou velikost a průměr cívek hledací sondy, minerální složení půdy, obsah kovového smetí, teplota nebo vlhkost země, dostaneme se k tomu nejpodstatnějšímu a tím je faktor lidský. 

Jestliže totiž test bude provádět někdo, kdo má určitý detektor kovů delší dobu a pravidelně s ním hledá mnoho let, je více než pravděpodobné, že jím dosažený výsledek bude lepší, než ten samý test vykonaný s detektorem se kterým bude mít nulové, případně jen limitované zkušenosti. 

Pro každý detektor kovu totiž existuje jistá učební perioda (ta je různě dlouhá pro různé značky a jejich detektory) potřebná k jeho zvládnutí a jen praxe umožní "vymáčknout" z detektoru maximum. 

Proto o všech neoficiálních testech prováděných různými kluby či jednotlivci si můžeme myslet cokoli, jen ne to, že jsou objektivním zhodnocením kvality a výkonu detektorů. 

Vždy bude totiž záležet na tom kdo testy provádí a jaký výsledek chce (vědomě či nevědomě) vidět. Proto vybírá-li někdo detektor kovu pouze na základě jakéhosi subjektivně prezentovaného testu, může být později nemile překvapen, protože jeho očekávání nebudou splňovat realitu.


Co je tedy při vybírání detektoru opravdu podstatné? Je to kvalita provedení, hmotnost, design / vzhled, výkon, operační funkce, záruka a samozřejmě také cena.

KONEČNÉ ROZHODNUTÍ NAKONEC BUDE VŽDY POUZE A JEN NA VÁS !