Detektory kovu - prodej

 DETEKTOR CENTRUM PRAHA

Detektory kovu, prodej, půjčovna 

Máme nejstarší detektor web a kamennou prodejnu s detektory kovu. Prodej realizujeme i přes e-shop s detektory, příslušenstvím, doplňky a půjčovnou v ČR. Od roku 1993 jsme výhradním distributorem firmy FISHER - 1. značky mezi detektory kovů na světě. 

Rovněž tak nabízíme i detektory MINELAB, TESORO, C.SCOPE, GOLDEN MASK a Nokta, tedy to nejlepší  z USA, Evropy a Austrálie. 

Každý zkušený hledač kovů či lovec pokladů ví, že právě detektory těchto značek patří v oboru mezi absolutní světovou špičku.

FISHER je vůbec nejstarším výrobcem v oboru detektory kovů. Německý fyzik Dr. Gerhard Fisher znovuobjevuje princip detekce kovů a vroce 1931 zakládá na předměstí San Francisca firmu Fisher Research Labs. Pro svůj první detektor kovů s označením Metaloscope v roce 1937 jako 1. na světě průmyslový patent. Tento detektor kovu dostává jméno M-Scope a jako takový se brzy stává všeobecně akceptovaným standardem pro detektoring a všechny typy elektronické detekce kovu. Detektory kovů značky FISHER mají v oboru ten nejlepší zvuk a jeho přístroje patří již přes 85 let mezi absolutní světovou špičku. Při porovnání s jinými detektory kovů vynikají spolehlivostí, jednoduchostí ovládání a především hloubkovým dosahem (modely F75 Ltd V2.0, F75 V2.0 a CZ-3D jsou pokládány za nejvýkonnější a nejhlubší sondové detektory kovu v ceně do 1.500,- USD). Fisher si je natolik jistý kvalitou svých výrobků, že si jako jediný z výrobců dovoluje nabízet 5 letou záruku.

Detektory TESORO se staly v oboru legendou a to díky své preciznosti provedení, extrémně nízké váze, jednoduchému ovládání a výborné citlivosti na drobné barevné předměty. 

Na současném trhu naleznete různé detektory kovů nabízející řadu atraktivních a často úplně zbytečných funkcí (blikátek, zvonků a píšťalek - jak to také mnozí nazývají), které nám k ničemu moc neposlouží. Jde-li vám pouze a jenom o výkon a výsledky v terénu a nejste-li zrovna počítačovým programátorem, pak právě detektor kovu TESORO může být přesně tím co hledáte.

Anglické detektory C.SCOPE patří k nejstarším a nejrespektovanějším výrobcům v Evropě. Detektory jsou technologicky dobře přizpůsobené pro zdejší půdní podmínky a prodávají se za příznivé ceny. Mezi největší přednosti C.SCOPE patří jejich jednoduché a logické ovládání, spolehlivost a bytelnost. A ještě drobná poznámka na konec - tyto detektory kovu včetně všech komponentů jsou opravdu "Made in UK" a nikoli China.

Australská firma MINELAB produkuje opravdu sofistikované detektory kovů. Prodej většiny modelů je podpořen úspěšně využítou multifrekvenční technologií  a to s výbornými výsledky v terénu. Detektor Minelab CTX 3030 je navíc plně voděodolný a díky tomu je nejuniverzálnějším detektorem kovu na současném trhu. Tento přístroj společně hloubkovými modely GPX nabízejí některé funkce pro detektory kovů dosud nevídané. 


DETEKTORY KOVŮ - CENA

Cena bude samozřejmě pro mnoho z nás při nákupu detektoru jedním z nejpodstatnějších faktorů. Tak jako u jiných technických produktů (aut, zbraní, televizorů, atd.) i zde platí obecné pravidlo, že čím respektovanější a kvalitnější přístroj - detektor kovu, tím vyšší pořizovací cena. Vždy je proto zajímavé porovnání cen pro jednotlivé detektory kovů.

DETEKTORY KOVŮ A TESTY

Možná jste si také všimli toho, že žádný výrobce renomovaných značek detektorů neuvádí hloubkové dosahy svých modelů, natož srovnávací testy s konkurencí. Totéž nenajdete ani na internetových stránkách a propagačních materiálech seriózních zahraničních dealerů. Jakékoli testy pro detektory kovu jsou totiž velice subjektivní záležitostí, protože při jejich provádění je konečný výsledek závislý na mnoha vnějších okolnostech. 

Pomineme-li důležité faktory jako jsou velikost a průměr cívek hledací sondy, minerální složení půdy, obsah kovového smetí, teplota nebo vlhkost země, dostaneme se k tomu nejpodstatnějšímu a tím je faktor lidský. 

Jestliže totiž test bude provádět někdo, kdo má určitý detektor kovů delší dobu a pravidelně s ním hledá mnoho let, je více než pravděpodobné, že jím dosažený výsledek bude lepší, než ten samý test vykonaný s detektorem se kterým bude mít nulové, případně jen limitované zkušenosti. 

Pro každý detektor kovu totiž existuje jistá učební perioda (ta je různě dlouhá pro různé značky a jejich detektory) potřebná k jeho zvládnutí a jen praxe umožní "vymáčknout" z detektoru maximum. 

Proto o všech neoficiálních testech prováděných různými kluby či jednotlivci si můžeme myslet cokoli, jen ne to, že jsou objektivním zhodnocením kvality a výkonu detektorů. 

Vždy bude totiž záležet na tom kdo testy provádí a jaký výsledek chce (vědomě či nevědomě) vidět. Proto vybírá-li někdo detektor kovu pouze na základě jakéhosi subjektivně prezentovaného testu, může být později nemile překvapen, protože jeho očekávání nebudou splňovat realitu.

Co je tedy při vybírání detektoru opravdu podstatné? Je to kvalita provedení, hmotnost, design/vzhled, výkon, operační funkce, záruka a samozřejmě také cena.

KONEČNÉ ROZHODNUTÍ NAKONEC BUDE VŽDY POUZE NA VÁS - HODNĚ ŠTĚSTÍ PŘI VÝBĚRU I HLEDÁNÍ.